Hinnapäring

Nõuanded

AUTONAHK

Auto nahkistmete valmistamiseks kasutatakse spetsiaalselt autosalongi jaoks toodetud nahka. Autosalongi ei sobi tavaline, mööbli jaoks toodetud nahk, kuna autos on võrreldes siseruumidega ekstreemsemad kliimatingimused .

KLIIMATINGIMUSED AUTOS

Autos võib kõikuda temperatuur paarikümnest miinuskraadist talvel kuni 50-60 soojakraadini suvel. Lisaks otsene päikesekiirgus, mis paistab läbi autoakna.

Samuti on autos väga erinev ja kõikuv niiskustase. Näiteks kuivatab talvel autonahka konditsioneeritud ja kuum õhk või võivad istmed saada märjaks sademetest ja niisketest riietest.

Et auto nahksalong peaks ajale ja ekstreemsetele kliimaoludele vastu tuleb seda pidevalt hooldada.

AUTONAHA HOOLDUSVAHENDID

Auto nahahoolduseks autos on olemas spetsiaalsed nahahooldusvahendid, mida on võimalik endale osta ja mille abil on kerge lihtsamat nahahooldust ise läbi viia. On olemas spetsiaalne naha puhastusvahend, millega enne vahatamist nahk mustusest puhastakse ning eraldi konditsioneervaha, mis tagab naha elastsuse, pehmuse ja mis väldib mustuse naha sisse imendumist.
Professionaalseks nahahoolduse soovi korral pakume teile abi - vaata meie nahahoolduse hinnakirja.

TOLMUIMEJA

Kindlasti tuleb auto nahkistmeid regulaarselt puhastada ka tolmuimejaga, eriti kui on oht, et istmetele võib sattuda liiva. Liiv ja väiksem praht toimib nahadetailide vahel kui liivapaber, mis ajapikku kulutab ära naha ja nahadetaile ühendava õmbluse niidi, mistõttu võib õmblus rebeneda.

TEKSAD JA NAHKISTMED

Heledamat tooni nahkistmega autode omanikud on kindlasti märganud, et istmed hakkavad ajapikku sinisemaks muutuma... Eriti juhiistme välimine külg. Põhjuseks on teksapüksid.
Et seda ei juhtuks tuleks võimalusel vältida pikka aega niiskete või märgade teksadega autoga sõitmist (enamasti tuleb seda ette talvel lumise ja sügisel vihmase ilmaga aga ka siis kui vihma või lund on sattunud istmele ust avades).
Ka aitab teksade määrimise vastu tihedam istmete vahatamine. Seda peaksid tegema eriti siis, kui nahkistmed on beezikamat või kollakamat tooni. Soovitatav oleks vähemalt korra kuus istmeid puhastada ja seejärel uuesti vahatada. Vaha hoiab ära värvi sööbimise naha sisse.

Vaata siit meie nahahoolduse hinnakirja.

TERAVAD JA RASKED ESEMED

Teravaid esemete asetamist nahkistmetele tuleks vältida, kuna nahk kriimustub kergelt.
Samuti tuleb vältida suurte ja raskete esemete (kohvrid, kotid, kastid jms) pikaaegset hoidmist istmetel. Rasked esemed, millel on kas teravad nurgad (näiteks kottidel plastikust jalad) vajutavad naha sisse muljumisjäljed, mis ei tule enam välja. Kui teil on istmetele muljumisjäljed tekkinud, siis võtke meiega ühendust - pakume teenust, kus spetsiaalse tehnoloogia abil saame need eemaldada.

Samuti tuleb ettevaatlik olla riiete küljes olevate metallist esemetega - pandlad, lukud, needid, ketid jms. Meil on aja jooksul käinud palju kliente, kes on oma autoistmete nahka vigastanud näiteks pükste neetide ja lukkudega ning rihmapannalde ja metallnööpidega.